(Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα όποτε υπάρχει νέα καταχώρηση – δεν χρειάζεται refresh)

Τελικός  Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Σερρών 2017-18
Κυριακή 25-03-2018  16:30
Δημοτικό Γήπεδο Σερρών

Διαιτητής : Τζουμαλάκης Απόστολος    1ος Βοηθός: Σάββας Νικόλαος   2ος Βοηθός: Πούλιος Ιωάννης
4ος : Στόλης Διονύσιος

Συνθέσεις:
Α.Μ.Γ.Σ. Πανσουλιακός: (Γιώργος Κεχλιμπάρης) Μαδένης – Ράμναλης – Φάκης – Καλαϊτζιδης (52′ Μπαλτσιος) – Θεοδωρίδης – Μπομπάϊ (65′ Κλειτσιωτης) – Παπαστράτος (74′ Τσελέπης) – Σάκκας (52′ Σάββας Θ.) – Λεωνίδας – Τσιακμάκης – Ζαχαριάδης
Αναπληρωματικοί:  Μαλάκος – Γκίζης – Μπάλτσιος – Τζήμας – Τσελέπης – Κλειτσιώτης – Σάββας

Απόλλων Παραλιμνίου: (Παύλος Δημητρίου) Σαββίδης – Πολυζωϊδης – Τσαούσης (46′ Τακας) – Κουτσαβασίλης (64′ Κουλτσιακης) – Λαβιδάς (74′ Ναλμπαντης)  – Μερεσιώτης – Μουτεσίδης – Ρούμπος (46′ Μασούρας) – Γαίδαρτζής – Μεταλλίδης – Τσουμαχασβίλι
Αναπληρωματικοί:  Ναλμπάντης – Τάκας –  Μασούρας – Γουναρίδης – Κεραμάρης – Κουλτσιάκης

Α.Μ.Γ.Σ. Πανσουλιακός
1
Απόλλων Παραλιμνίου
2
0'
Έναρξη αγώνα
9'
Στο 9΄ λεπτό σέντρα του Τσαουση απο τα πλαγια ο Γαϊδαρτζής πήρε την κεφαλιά η μπάλα άουτ.
17'
Στο 17ο λεπτό φάουλ του Τσακμάκη, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Παραλιμνίου
22'
Σουτ του Μεταλλίδη, στην πορεία της μπάλας ο Γαϊδαρτζής και με τακούνακι μέσα από την περιοχή προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα Μαδένη
30'
Σέντρα του Μουτεσίδη, δεν βρεθηκε κανένας παίκτης του Παραλιμνιου στην περιοχή του Πανσουλιακού
36'
Σέντρα του Σακκά από τα αριστερά, πρόλαβε ο Λαβιδάς και έδιωξε προ του Ζαχαριάδη
44'
Γκολ Λαβιδάς. Στο 44ο λεπτό, σέντρα του Μουτεσίδη στο δεύτερο δοκάρι ο Αλέξανδρος Λαβιδας με κεφαλιά έκανε το 0-1 για το Παραλίμνιο
45'
Στο 45΄σουτ του Ζαχαριάδη η μπάλα κάπου βρήκε και κατέληξε κόρνερ
45'
Τέλος ημιχρόνου
46'
Έναρξη 2ου ημιχρόνου
46'
Μασούρας - Ρούμπος
46'
Τάκας - Τσαούσης
49'
Στο 49ο λεπτό σέντρα του Τάκα ο Σακης Μουτεσίδης ανενόχλητος πήρε την κεφαλιά και έκανε το 0-2 για το Παραλίμνιο.
52'
Σάββας - Σακκάς
52'
Μπάλτσιος - Καλαϊτζίδης
65'
Κουλτσιάκης - Κουτσαβασίλης
65'
Κλειτσιώτης - Μπομπάϊ
70'
Στο 70΄ λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσιακμάκη,η μπάλα περνάει δίπλα από το τείχος, σκαει μπροστά στον τερματοφύλακα του Παραλιμνίου και το σκορ γίνεται 1-2
74'
Τσελέπης - Παπαστράτος
75'
Ναλμπάντης - Λιβαδάς
90'
Στο 91΄λάθος του Μαδένη ο Μουτεσίδης προσπάθησε να κρεμάσει τον τερματοφύλακα αλλά αυτός μπλόκαρε την μπάλα και ετσι διόρθωσε το λάθος του.
94'
Τέλος του 47ου Τελικού Κυπέλλου όπου ο Απόλλων Παραλιμνίου στέφθηκε κυπελούχος με σκορ 1-2